Spektakle na scenę i plener

Zapraszamy dzieci do poznania i zachwycenia się sztuką pantomimy, teatrem pełnym emocji i barw, które aktor ruchem ciała rysuje w wyobraźni najmłodszej widowni. Ukazujemy cały potencjał tej pięknej dziedziny teatru, która tylko pozornie jest zubożona o słowo, a faktycznie wyraża treści, które leżą poza słowem.

Spektakl "Ptasznik"

I. Liryczna, wzruszająca i pouczająca opowieść o wędrowniczku, który podziwiając piękno przyrody znajduje klatkę z ptaszkami... Przygoda ptasznika - wędrowniczka opisywana jest barwnie tylko za pomocą gestu, ruchu i mimiki. W tle piękna muzyka z oryginalnymi odgłosami ptaków. Scenariusz ściśle opracowany z myślą o najmłodszych, czytelny i w pełni zrozumiały. Unikatowa forma i treść przedstawienia bardzo rozwija wyobraźnię małego widza, uwrażliwia na piękno przyrody, subtelność mowy ciała. Uczy spostrzegawczości
i ćwiczy koncentrację.


II. Po przedstawieniu aktor prowadzi rozmowę z dziećmi, która ma na celu wprowadzenie dziecka w świat teatru pantomimy (wyjaśnienie czym jest pantomima), dialog z dziećmi na temat treści przedstawienia.


III. Kolejnym punktem spotkania jest nauka najciekawszych elementów pantomimy
z przedstawienia, które dzieci oglądały.

Spektakl "Akcja operacja"

I. Spektakl "Akcja operacja" - pan Śmiechalski zdecydował się zostać lekarzem, co gorsza - chirurgiem. Jednak najpierw postanawia sprawdzić swoje predyspozycje. W trakcie przedstawienia dowiemy się kogo bohater będzie operował i czy operacja ostatecznie się powiedzie. A przy odrobinie szczęścia może sam staniesz się pacjentem szalonego chirurga. "Akcja operacja" to rewelacyjny spektakl pełen lekkiego humoru.

II.Po przedstawieniu aktor prowadzi rozmowę z dziećmi, która ma na celu wprowadzenie dziecka w świat teatru pantomimy (wyjaśnienie czym jest pantomima), dialog z dziećmi na temat treści przedstawienia. 


III. Kolejnym punktem spotkania jest nauka najciekawszych elementów pantomimy
z przedstawienia, które dzieci oglądały.

Spektakl "Pozytywka"

I.  Pełna komizmu barwna opowieść o nakręcanym pajacyku, który znajduje niezwykłą walizkę za sprawą, której przenosi się w świat cyrkowych przygód. W spektaklu odnajdziemy ciekawe połączenie pantomimy z clownadą, wzbogacone elementami żonglerki i zabawami interaktywnymi
z dziećmi. Spektakl trwa 30 minut.


II. Po przedstawieniu aktor prowadzi rozmowę z dziećmi, która ma na celu wprowadzenie
dziecka w świat teatru pantomimy (wyjaśnienie czym jest pantomima), dialog z dziećmi na temat treści przedstawienia.


III. Kolejnym punktem spotkania jest nauka najciekawszych elementów pantomimy
z przedstawienia, które dzieci oglądały.