Pantomima

Teatr Kubika sztuką pantomimy żyje. Estradowy, uliczny czy plenerowy spektakl pantomimy, jak żadna inna sztuka teatralna może zostać nazwany mianem teatru dla dzieci. Dzieci podziwiając kunszt ruchu, mowy ciała i gestów prezentowany przez aktora oraz biorąc czynny udział w spektaklu mają niepowtarzalną możliwość zakosztowania czegoś tak nowego a zarazem tak naturalnego. Spektakl pantomimy pobudza zmysł wyobraźni, zadziwia naturalnością i prostotą przekazu oraz użytych form. W spektaklach prowadzonych przez Teatr Kubika aktywny udział biorą także widzowie - zarówno dzieci jak i dorośli.

Pantomima - spektakl pantomimy -  staje się dopełnieniem wydarzeń plenerowych, pikników rodzinnych, uroczystości i świąt miejskich czy firmowych. Obok wszelkich atrakcji, gier i zabaw dla dzieci, staje się bardzo mocnym akcentem edukacyjnym, uwrażliwiającym na ciszę, skupienie, emocje i odczucia, którymi można dzielić się z innymi.

Zapraszamy dzieci do poznania i zachwycenia się sztuką pantomimy, teatrem pełnym emocji i barw, które aktor ruchem ciała rysuje w wyobraźni najmłodszej widowni. Ukazujemy cały potencjał tej pięknej dziedziny teatru, która tylko pozornie jest zubożona o słowo, a faktycznie wyraża treści, które leżą poza słowem.

Pantomima bazuje na tym co nam najbliższe i najbardziej naturalne: na ruchu ciała, geście i mimice twarzy. Dlatego jest uniwersalnym sposobem przekazu uczuć, emocji i treści.